Jak napsat praktickou část bakalářské práce?

Nezařazené

Některé školy praktickou část práce nepožadují a stačí jim důkladně provedená analýza, pokud je to zrovna váš případ, jistě se tomu dokážete hravě přizpůsobit a tuhle část přeskočit. Pokud ji vynechat nemůžete, vyhrňte si rukávy a jdeme na to.
A tady pozor. Dosud jste jen něco popisovali. Teď musíte přijít s něčím vlastním. Teď musíte použít nástroje z teoretické části a s jejich pomocí vyřešit problém popsaný v analytické části. To znamená, že byste ho nejdřív měli vyřešit, a pak teprve toto řešení popsat. Popis řešení byste si opět nejdříve měli strukturovat do kapitol, kterým dáte až později náplň. Viz Co má obsahovat praktická část bakalářské práce?
Tahle část vaší práce bude komisi zajímat jednoznačně nejvíc, tak si na ní dejte opravdu záležet. Řešení problému popisujte tak, aby se dalo vždy dopídit k důkazům. Pokud děláte výpočty, uveďte zdroje dat (o nich jste měli hovořit i v analytické části), viz Co má obsahovat teoretická část bakalářské práce? a zdroje postupu výpočtů (o nich jste měli hovořit v teoretické části), viz Co má obsahovat analytická část bakalářské práce?
Pokud je tahle část vaší práce dlouhá, čleňte ji co nejvíce do kapitol, klidně půlstránkových, ať je co nejsrozumitelnější pro čtenáře (tedy pro komisi). Tahle část musí mít spád a gradovat k závěru. Závěry, které už odpovídají cílům práce, shrňte a zdůrazněte např. tučným písmem. Lze finální závěry nějak shrnout do tabulek? Pak to udělejte a nejlépe rovnou i s grafy. Viz Obrázky, tabulky a grafy v bakalářské práci.
Máte praktickou část hotovou? Vrhněte se na závěr. Jak napsat závěr bakalářské práce?
Nevíte, co napsat do praktické části vaší práce?  Pomůžeme vám!

Možná Vás bude také zajímat ...