Jak napsat praktickou část diplomové práce?

Nezařazené

A tady pozor. Dosud jste jen něco popisovali. Teď musíte přijít s něčím vlastním. A u diplomky je to sakra důležité! Tady je potřeba použít nástroje z teoretické části a jejich pomocí vyřešit problém, který jste popsali v části analytické. Nejprve je tedy potřeba problém vyřešit, následně toto řešení popsat. Popis řešení si zase nejdříve strukturujte do kapitol, kterým dáte až později náplň. Viz Co má obsahovat praktická část diplomové práce?
Buďte si jisti, že tato část vaší práce bude komisi zajímat nejvíc – proto si na ní dejte opravdu záležet. Řešení problému popisujte tak, aby bylo v případě potřeby dokazatelné. Děláte-li výpočty, uvádějte vždy zdroje dat (o kterých jste měli hovořit i v analytické části), viz Co má obsahovat teoretická část diplomové práce? a zdroje postupu (o kterých jste měli hovořit v teoretické části), viz Co má obsahovat analytická část diplomové práce?
Tuto část čleňte ji co nejvíce do kapitol, klidně půlstránkových, ať je co nejsrozumitelnější pro čtenáře (tj. pro komisi). Je třeba, ať to má spád, ať to graduje k závěru. Finální závěry, které už odpovídají cílům práce, shrňte a zdůrazněte např. tučným písmem. Lze dílčí či finální závěry nějak reprezentovat tabulkami? Pak to udělejte a pokud možno i s grafy. Viz Jak používat obrázky, tabulky a grafy v diplomové práci?
Máte-li praktickou část hotovou, začněte psát závěr. Viz Jak napsat závěr diplomové práce?
Nevíte, co napsat do praktické části vaší diplomky?  Pomůžeme vám!

Možná Vás bude také zajímat ...